Proč dát přednost podlahovému topení


Proč si zhotovit podlahové topení? Napadla vás někdy tato otázka, i když máte ve vašem domě radiátory, které topí perfektně, a nelze jim z hlediska výkonnosti nic vytknout? Proč si vlastně lidé pořizují podlahová topení a radiátory nechávají demontovat, aby se k nim už nikdy nevrátili?

Lepší estetický dojem – když z místnosti zmizí radiátory, zjistíte, že se obytný prostor zkrášlí a zútulní. Žádný radiátor není natolik ozdobný, že by se jím někdo úmyslně chlubil jako s něčím, co je nezbytným bytovým doplňkem. Nainstalujete-li si topení v podlaze pomocí suchého systému se systémovou deskou podlahového topení Eshop Termtech a necháte posléze všechny radiátory demontovat, nikomu v obytném prostoru scházet nebudou.

teplo na chodidla

Komfortnější teplo – kdo někdy podlahové topení vyzkoušel a porovnal jej se systémem klasického ústředního topení, je velmi pravděpodobné, že už s radiátory nechce mít nic společného. Vtip tkví v samotném principu vytápění, kdy radiátor, uschovaný zpravidla pod okenním parapetem, sálá teplo z velké části z úzkého koridoru směrem ke stropu, a teprve poté, co se ohřeje vzduch u stropu, začne se ohřívat vzduchová hmota ve spodní části místnosti. Stává se, že vzduch přímo u podlahy zůstane chladnější, a bez teplých ponožek se tu v zimě neobejdete. Podlahové topení sálá teplo přímo od podlahy po celé ploše místnosti rovnoměrně, máte tedy tepelný komfort zajištěn i bez ponožek.

na podlaze naboso

Bez ponožek – jak se vám našlapuje po podlaze brzy ráno, řekněme kolem páté, když pospícháte na toaletu a vstáváte s vyhřátými chodidly z pod peřiny přímo na ledovou dlažbu? Nic příjemného, že? A jak se vám v zimě pracuje v kuchyni bez domácí obuvi, kde studená dlažba dominuje v celém prostoru? S topením v podlaze si můžete klidně dovolit být v lednu celý den v pyžamu, posnídat v kuchyni zcela naboso a pak odejít do obýváku, kde si teplo od podlahy užijete na plovoucí podlaze nebo kamenné dlažbě podobně, jako v kuchyni. A až k vám přijde návštěva v huňatých vlněných ponožkách, klidně ji vyzvěte, ať je zanechá v předsíni, aby si chůzi po vyhřátém terénu vychutnala v plné síle.