Velký prostorný dům


Každý chce mít dům takový, aby mu tam všechno vyhovovalo. Znám několik lidí, kteří se stále nemohou rozhodnout, jestli budou žít v bytě nebo v domě. Je opravdu hodně věcí, které mívají své plus a mínus. A znám také svého kamaráda, který chtěl celoživotně bydlet ve velkém domě se zahradou a také s velikým bazénem. Když jsem se ho ptala, proč je tak zaujatý kvůli bytu, tak on mi řekl, že celé své dětství, asi do třinácti let žil v bytě. Byla to spíše taková malá garsonka a on mi řekl, že tohle už by nikdy v životě nechtěl zažít. Bylo to 1+KK, byly tam čtyři lidi.

Velké světlé místnosti mám ráda.

Dva dospělí a dvě děti, takže si jednoznačně dokáži představit, jak takhle v malém bytečku, v malé garsonce muselo být opravdu extra málo soukromí. Vlastně tohle se ani nedalo nazývat soukromím, proto se zase kamarádovi nedivím, že by chtěl bydlet ve velkém domě s rodinou. Říkal, že jakmile si najde partnerku a bude to s ním myslet vážně a budou zakládat rodinu, tak prý jedině do opravdu obrovského bytu anebo do nějakého domečku se zahradou. Prý vůbec ani neví, jaké to je, když člověk může vlastnit zahradu, že se třeba v létě nebo na jaře nebo na podzim vyjde ven na zahradu, třeba na houpačku nebo na zahradní nábytek a vychutná si tam horkou kávu.

Kamarád si přeje veliký dům a zahradu.

Řeknu vám, že já tohle znám opravdu moc dobře, protože já celoživotně vyrůstám na vesnici a potom jsem si také vedle na vesnici koupila svůj vlastní domeček se svým partnerem a s mými dětmi a řeknu vám, že v bytě bych si to rozhodně nedokázala představit. Dům je opravdu hodně praktický, ale také musíte zase uvažovat nad tím a přemýšlet, že vlastně o dům se musíte starat více než o byt. Když se vám třeba na domě rozbije střecha, tak to musíte řešit vy se svými penězi, když se to rozbije na bytě, tak potom tohle už řeší majitel celého domu. Takže si rozmyslete, na co máte finance anebo o co máte větší zájem.