Jak usnadnit cestu do stáří


Snem většiny lidí je možnost prožít svůj život bez větších zdravotních potíží. Ne vždy se to podaří. Ale v současné době je možné přizvat k řešení těchto problémů technické pomocníky. Kteří je pomáhají řešit. Zdravotních pomůcek je na trhu dostatek. A tak si stačí jenom vybrat. Nejčastěji používané jsou digitální tlakoměry. Kterými lze měřit krevní tlak v pohodlí domova. Rychle a spolehlivě. Rozšířenou funkci těchto technických pomocníků je tlakoměr s integrovaným EKG. Který je možné propojit s mobilním telefonem. Tím, že je přenosný, je možné měření provést i v práci, nebo na cestách. Ovládání je snadné. Dvěma tlačítky je do třiceti sekund výsledek na displeji. 

Čistička vzduchu v ložnici

Pro všechny, které trápí astma, je dobrá investice do čističky vzduchu. Která je vybavena kvalitní technologií dekontaminace vzduchu. Nasává vzduch předním sáním, což splňuje úlohu předfiltru. Kterým je zabráněno cirkulaci větších jeho částic. A filtruje toxické plyny. I těkavé organické látky. Tím, že je vzduch usměrněn v jednom laminárním proudu, může být vdechován přímo z nočního stolku po celou noc. V případě plicních potíží či CHOPN – jeho typu a závažnosti, je možné si do svého domova pořídit kyslíkový koncentrátor. Který pomáhá udržovat potřebnou kvalitu života možností příjmu kyslíku vždy, kdy je to zapotřebí. Vybrat je možné z mnoha druhů přenosných oxygenerátorů. Přesně podle stávajících potřeb.

Měření tlaku

Velkou pomocí při pohybových potížích je možnost instalace pedálového trenažéru. Jeho velikost umožňuje jeho umístění přímo v obývacím pokoji. S výhledem na televizní obrazovku. Tento nenáročný stroj nahrazuje návštěvy rehabilitačních zařízení. Procvičením jak horních, tak dolních končetín, se navyšuje celková kondice a zlepšuje se i flexibilita. Je vybaven displejem, na kterém je možné nastavit zátěž, potřebnou ke kvalitnímu tréninku. V případě, že je nutné po úrazu zůstat nějaký čas rekonvalescence na lůžku, mechanická polohovací postel je dobrým řešením. Pomocí páky, která se nachází v její spodní části, je možné během dne měnit polohu podle akutních potřeb.