Řidičské oprávnění


Já si myslím, že v dnešní době je automobil opravdu hodně důležitý. Jsou ale lidé, kteří třeba ani nemohou řídit, třeba udělali nějaké problémy na silnici nebo třeba řídil, opilí nebo podnapilí anebo nedodržovali různé silniční předpisy. Tohle potom chápu, že jim policie zabaví řidičské průkazy. Přeci na silnici nemá nikdo co dělat, když nedodržuje předpisy a podobně. Proto si myslím, že je nejlepší, když lidé si uvědomí, co vlastně pro ně je lepší, pokud třeba mají automobil anebo touží po novém automobilu, tak by si také měli uvědomit, že vlastně oni budou muset také dodržovat podmínky silničního provozu, bez toho to jednoduše nejde.

Řídit auto mě baví.

Také si vzpomínám na jednoho mého bývalého partnera. Ten byl opravdu strašný. On mi prvně nakecal, že je má řidičské oprávnění. Jenomže po půl roce jsem se dozvěděla, že ho vůbec nemá. Mnoho lidí mi říkalo, proč jsem si tohle nezjišťovala dříve. Jenom si dejte ale ruku na srdce. Vy se každého ptáte, jestli má řidičák anebo chcete vidět přímo řidičský průkaz? Já jsem nechtěla, já jsem mu věřila, že má řidičák.

Auto je velmi praktické.

Bohužel ho neměl, takže když ho potom asi dvakrát nebo třikrát chytili, tak měl z toho veliké problémy a byla jsem ráda, že já zrovna v té době jsem ještě také neměla řidičské oprávnění, protože bych asi měla problém, že jsem nechala řídit někoho, kdo nemá řidičské oprávnění. Ale opravdu by mě zajímalo, jestli bych z toho měla problémy, když bych o tom nevěděla, přeci není moje povinnost, abych se podívala fyzicky na to, jestli ten dotyčný člověk má řidičské oprávnění. Myslím si, že tohle je docela takové zajímavé a takové zamotané. Myslím si, že lidé by měli řídit pouze jenom s řidičským průkazem a bez alkoholu v krvi. A také si vůbec ještě vzpomínáte na své začátky, když jste se třeba například přihlásili do autoškoly nebo kdy jste poprvé usedli za volant?