Kouření trochu jinak aneb svět vodních dýmek


Již odpradávna lidé znali kouření. Pro mnohé to znamená určitý druh relaxu, pro jiné zábava, či závislost. Kde vlastně vznikl nápad na vodní dýmku? Bylo to přibližně před 300 lety v Indii, kdy tehdejší lidé objevovali různé výhody a léčivé účinky konopí. A právě díky tomu dnes známe klasické vodní dýmky, které nám jsou povětšinou nabízeny v hotelu k večernímu drinku na pláži. Dnes není již žádnou výjimkou, že mají lidé svoji vodní dýmku i doma. Je jich velké množství a druhů. Od těch nejmenších, které se dnes nazývají jako kapesní dýmky (vapování), až po ty velké s několika náustky, se kterými se můžeme setkat i v barech, či na diskotékách.

vodní dýmka volně stojící

Mají několik hadic, tudíž může pohodlně kouřit několik lidí současně, bez jakéhokoliv problému. Existuje jich obrovské množství, od nejrůznějších barev, po nejzajímavější typy. Dále dnes najdeme obrovské množství příchutí, který nám sishaman může nabídnout. Od ovocných, sladkých, mentolových, či tabákových příchutí. Vše záleží pouze na Vaší preferenci. Jakmile Vám sishaman donese Vámi vybranou vodní dýmku, nejprve vyndá čistý náustek a nechá Vás zhodnotit chuť, zda-li vyhovuje. Pokud ano, můžete v poklidu několik hodin kouřit, zatímco Vám přibližně jednou do hodiny bude vyměněn uhlík. Také je doporučeno jednou za čas fouknout směrem dovnitř, aby se ztratila přebytečná pára. Měli bychom však být opatrní, říká se, že přibližně hodina kouření vodní dýmky je srovnatelná s vykouřením 20-30 cigaret.

žena kouří vodní dýmku

Neměli bychom se také nechat zmást jejich sladkou chutí a příjemnou vůní, jelikož ve většině případů obsahují nikotin. Cena zapůjčení vodní dýmky na jeden večer v baru, či jinde (kde se ji chystáte kouřit) se pohybuje okolo 300-500 Kč včetně její průběžné kontroly obsluhy, zda vše funguje, jak má, zda je potřeba vyměnit uhlík apod. V dražších podnicích bude cena samozřejmě o něco vyšší. Pokud jste vášnivý kuřák vodní dýmky, nebo jen prostě chcete mít vodní dýmku doma, navštivte naše webové stránky, jistě si zde z našeho sortimentu vyberete! Naleznete u nás veškeré vybavení včetně příslušenství. Od samotné vodní dýmky až po hadice na vodní dýmku https://www.shisharium.cz/kategorie/hadice-pro-vodni-dymku/.