Co pro vás znamená trvalý pobyt v Chorvatsku


Zeptáte-li se někoho, kdo využil prodeje apartmánu v Chorvatsku, co to pro něho znamená, možná byste se dozvěděli zajímavé skutečnosti. Bydlet v Chorvatsku je totiž něco zcela odlišného od života v České republice.

Zimní pobyty – do Chorvatska jezdí lidé především v období letních prázdnin, má to logiku, neboť v létě je tu vyhřáté moře a mnoho Slunce nad hlavou a samozřejmě teplo. Na podzim pláže osiří a koupou se tu jen otužilci. Jenže i na podzim a v zimě tu lze prožít krásné okamžiky, neboť země se nachází v subtropickém podnebí – podzim i jaro jsou teplejší, než u nás, a zima poměrně krátká a rozhodně ne mrazivá. Drsnou zimu tu neočekávejte, ostatně to by ani nemohly růst a přežít palmy ve Splitu, vysázené přímo podél pobřeží.

moře v Chorvatsku

Kouzlo mořské hladiny – nechat se okouzlit mořskou hladinou není tak obtížné, stačí se projít po pláži nebo po některé z nábřežních výšin, kde rostou voňavé borovice, a pohled na modravou dálku vás bude lákat být u ní blíž. Modrá barva probouzí v lidech tvořivého ducha, modrá je také barva páté krční čakry, která usnadňuje mezilidskou komunikaci, a proto také bývají lidé, podpořeni modrou barvou, otevřenější a vstřícnější. Převaha modré barvy moře je znát i při zatažené obloze, proto tu také budete lépe zvládat podzimní a zimní deprese, ovšem i v zimě je tu mnohem více slunečního svitu, takže se tu budete cítit celkově příjemněji, než u nás, kde vládnou teplotní inverze a zatažená obloha je tu běžná třeba i po celých čtrnáct dnů.

palmy v Chorvatsku

Vitamín D – je prokázáno, že většina obyvatel České republiky trpí deficitem vitamínu D, je to dáno nízkým slunečním svitem v zimě a nízko položeným Sluncem na obloze. Někteří vitamín doplňují v tabletách a jiní o svém zdravotním problému ani neví. V Chorvatsku je deficit vitamínu D vzácný, tedy tam, kde se lidé pohybují venku a nejsou celý den zalezlí v kanceláři.