Instalatér zasahuje u havarijních situací i v Jílové u Prahy


Bydlíte v Jílové u Prahy nebo v sousední obci Kamenice, kde v Nové Hospodě bydlela slavná prvorepubliková herečka Jiřinka Sedláčková, partnerka Oldřicha Nového ve filmu Eva tropí hlouposti? V katastru města Jílové u Prahy se nachází jedna z nejkrásnějších chatových oblastí v republice nedaleko vrchu Medník v Dolním Posázaví. Pokud máte rádi Sázavu a vodácká dobrodružství, můžete si tu vody užít opravdu do sytosti. Až se budete vracet domů z plavby v peřejích mezi obřími balvany, budete se jistě těšit na okamžik, až konečně suchou nohou vstoupíte do vašeho bytu, projdete se po měkkém suchém koberci a posadíte se do pohodlné sedací soupravy.

instalatér při práci

Co když to ale bude jinak? Co když se po příchodu do bytu neprojdete suchou nohou, ale budete našlapovat v kalužích vody, která uniká někde ze zdi, a vy ani pořádně nevíte, odkud? Havarijní situace tohoto typu se stávají a měli byste je předpokládat i vy. Že praskne trubka nebo armatura ve zdi, není nic neobvyklého a instalatéři na takové havárie vyjíždí poměrně často. Měli byste si hlavně zapamatovat některé důležité body, abyste měli situaci plně pod kontrolou:

instalatérské práce

Nepanikařte a zavolejte instalatéry ihned – pokud máte zjištěná telefon na instalatéry v Jílové kanalizace-instalateri.cz (a to se vyplatí zjistit ještě před havárií), neváhejte a volejte ihned, protože instalatéři udržují nonstop havarijní servis. Zachovejte klid, do hodiny jsou u vás, možná ještě dřív.

Vypněte hlavní jistič – nevyzouvejte se z obuvi, jako když chcete splouvat Sázavu, a naopak zůstaňte v botách a vypněte hlavní jistič v elektrickém rozvaděči. Co kdyby se voda dostala do elektroinstalace? Vaše bosonohé aktivity v bytě by vás mohly usmrtit.

Nic nebourejte – instalatéři vyhledávají vodu moderními metodami bez bourání omítky a zdiva, používají na to poslechové tyče Hykron a formovací plyn s obsahem vodíku. Odhalení a odstranění závady je pak velmi jednoduché a rychlé.