Pozor na zvířata


Povím vám, že bez automobilu se opravdu špatně žije. Kolikrát se mi také stalo, že mi moji rodiče řekli, že když budu řídit rychle, že už mi auto zabaví, protože mě v té době bylo devatenáct let a měla jsem auto půjčované od rodičů, rodiče měli nové auto, ale staré auto mi půjčovali, protože já jsem měla moc ráda rychlou jízdu. A kdo nemá rád rychlou jízdu? Asi jenom ti starší. Já si myslím, že čím mladší lidé, tak tím raději mají rádi i rychlou jízdu. Jenomže všichni víme, že když se jezdí rychle, že se to také něco špatného může stát, můžete se vybourat anebo můžete také do někoho narazit anebo do něčeho.

Rodiče mi půjčují auto.

Také bych chtěla doporučit, že když budete řídit tak, abyste třeba u polních nebo lesních cest řídili opatrně. Nikdy nevíte, co vám z louky nebo z pole nebo z lesa vyběhne. Mně už se bohužel stalo jednou, že jsem srazila srnku, potom jsem brečela, protože mi jí bylo líto. Stále jsem potom nemohla spát, protože jsem v mysli stále měla, že jsem třeba srazila srnku, která má někde malé srnčátko. Malého kolouška. Proto jsem se ještě asi dvakrát nebo třikrát vrátila na to místo, abych se podívala, jestli v okolí něco není nějaké mládě. Nic jsem nenašla, ale vím, že jsem určitě mohla také něco přehlédnout.

Rychle už raději neřídím.

Proto si dávám od té doby pozor, i když občas jezdím rychle, protože mě to baví. Mám ráda adrenalin, tak se snažím vždycky krotit a někde v obydlené části nebo u pole jezdím většinou opatrně, maximálně tak padesátkou, víc raději ne, protože se bojím. A jak jste na tom vy? Také jezdíte opatrně anebo máte rádi adrenalin a jezdíte rychle jako já? Já už většinou dávám přednost tomu, že když třeba jedu s někým a mám někoho v autě, tak raději jedu opatrně. Nemám potom zapotřebí., aby kvůli mně se někdo zmrzačil nebo aby se stala nějaká nehoda. Navíc také nechci přijít o řidičské oprávnění a o to, aby mi rodiče půjčovali auto.